Reebok Floatride – recenzja

Słyszeliście już o bucie do zadań specjalnych? Jeśli nie, to zapraszam do lektury 😉
Reebok (bo o tej firmie mowa) wprowadził w zeszłym roku but, który poza tym, że prezentuje się świetnie, to dodatkowo jak go założysz to już nie będziesz chciał go zdjąć.
Zdaje sobie sprawę, że wielu z was ma już swoje ulubione buty do biegania, jednak czasem warto spróbować czegoś innego.

trenerka biegania, Kamila Pobłocka-Dobrowolska w butach floatride

Floatride bo o tym bucie mowa, składa się trzech najważniejszych dla tego buta rzeczy:

  • pianki floatride,
  • wzmocnienia z pianki eva
  • cholewki ultraknit.   

But od pierwszego założenia nas zaskakuje. Zbudowany jest tak na prawdę z pianki, która jest podeszwą i otulającej skarpetki – i tak właśnie go ubieramy, jak skarpetkę, nie musimy martwić się o to, że “język” nam się przesunie podczas biegu bo go tam zwyczajnie nie ma. W środku buta nie ma szwów, wiec nie będziemy mieli obtarć, ani pęcherzy.Na dodatek jest bardzo lekki, więc ledwo co czujemy, że mamy coś na stopie. But sprawdza się na różnych nawierzchniach, (asfalt, żwir, piach, tartan ) i zapewnia nam dobrą amortyzację oraz mocne odbicie. Fajnie sprawdza się na szybszych treningach, jako but półstartowy, jak i na luźnych długich wybieganiach. Jednak nie poleciłabym go na start osobom, które biegają poniżej 4:00/ km. Dla mnie są to świetnie buty pół startowe jednak na zawodach nie do końca mi się sprawdzały gdyż mam wrażenie, że na startach nie są już tak dynamiczne jak na treningu. Więc, tym którzy chcą bardzo szybko biegać, polecałabym typowe startówki. Dodatkowo but bardzo dobrze trzyma naszą stopę w trakcie biegu i jest także bardzo przewiewny i wygodny.

PLUSY

*wygodne ubieranie buta, jak skarpetkę
*brak szwów w środku buta, które mogą powodować obtarcia i pęcherze
*przewiewność buta
*sprężystość buta
*dobra amortyzacja na różnych nawierzchniach
*dobre odbicie
*niska waga buta
*stabilna stopa podczas biegania -nie ucieka nam na boki, nie lata w bucie

MINUSY

*jak już pisałam nie jest to but startowy dla szybszych zawodników
*lekko ślizgały mi się na “kocich łbach” czyli wystających, nierównych kamieniach. Jednak na co dzień nie biegamy po takiej nawierzchni.
*przy nowym modelu tegorocznym, zwróciłabym uwagę na rozmiar. Jeśli zamawiasz przez Internet zamów o pół rozmiaru mniejszy but od poprzednich floatride

Ogólnie buty te są bardzo fajne. Dobrze robi mi się w nich treningi. Śmiało mogę go polecić. Mam już w swoje szafie 3 pary, więc liczba mówi sama za siebie 😉

I tak jak mówią można w nich odpłynąć w biegu!

Kamila

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o